פריים גרף בע"מ - ביטוח פנסיוני, קרנות פנסיה, קופ"ג ותכנון לגיל השלישי | הגיל השלישי

הגיל השלישי

לכולנו יש חלומות – לחלקנו חלומות גדולים ולחלקנו חלומות קטנים יותר.

הם בלב של מי שאנחנו.

המטרה הראשונה של מתכנן פיננסי היא להכיר אותך. לשאול מה אתה רוצה באמת מהחיים – מטרות החיים, השאיפות שלך, בעצם מה אתה רוצה שיהיה לך, מה אתה רוצה לעשות ומה אתה רוצה להיות.

למצוא את התשובות לשאלות אלו ולהבין את התפקיד החשוב שכספים ישחקו בהגשמת החלום, זה מה שאנו שואפים להשיג.

כאן מתחיל המסע אל תכנון פיננסי ראוי.

1. תהליך הגילוי, החזון וההתמודדות עם המכשולים.

a. גילוי – בשלב הראשון של המסע של הלקוח לתכנון חיים, אנו בוחנים את הסיבה למה הוא רוצה תכנון פיננסי וכל הנושאים שמטרידים אותו היום – גם פיננסים וגם אישיים. זה מוביל אותנו להבנה עמוקה של המיקום שלו בחיים והמטרות שלו.

b. חזון – בחלק השני של השלב זה, נבהיר ונחזק את ההבנה שלנו של מטרות החיים על ידי זה שנעזור לו לעצב תמונה של איך יראו לו חיים אידיאליים. איך יראה יום אידיאלי, שבוע אידיאלי, שנה אידיאלית. הלקוח יתרגש מהאפשרויות שיפתחו בפניו אם באמת יוכל לחיות כך.

c. מכשולים – כאן בחלק השלישי של השלב הראשון נראה ללקוח את המכשולים שעומדים בינו ובין חלומות חייו, נשים דגש על פתרונות ונעשה Brainstorming על איך אנו מתגברים על מכשולים אלה.

אחרי שאנו עוברים את התהליכים הללו ניתן עכשיו להתחיל לבנות ללקוח את התוכנית הפיננסית שלו.

2. תהליך בניית תוכנית לכל החיים.

a. מהו ערך הפיננסי נטו של הלקוח –כאן נאסוף מספרים ועובדות על מצבו היום ונסכם את כל הנכסים וההתחייבויות במטרה להגיע לערך נטו.

b. מפת דרכים פיננסית – נדון איתו על התוכניות שלו בעתיד ונייצר עבורו מפת דרכים פיננסית. מפת הדרכים תצייר עבורו את מטרות החיים שלו ואיך הוא מתכנן להגשים אותם.

c. תזרים מזומנים לכל החיים – נסכים על ההנחות ונייצר עבורו אנליזה של תזרים מזומנים. תרגיל זה יעזור לנו לראות שהלקוח בכוון הנכון ולאתר פערים במהלך השנים במידה ויהיו.

3. תהליך בניית תוכנית ההשקעות.

a. פרופיל הסיכון של הלקוח – בלב התוכנית הכלכלית שלו נמצא הצורך והרצון שלו להיחשף לסיכונים. נשתמש בשיטות שנבדקו והן הטובות ביותר העולם לצורך זה. נעבור יחד על שאלון סיכון אקטוארי – תשובות לשאלות אלה בשילוב ההבנה של מטרות החיים שלו והצורך שלו בחשיפה לסיכון יעזור לנו להחליט יחד על הקצאת נכסים שתואמת את הצרכים והרצון שלו להיחשף לסיכון.

b. הקצאת הנכסים – הקצאת הנכסים שנמליץ עליה אחרי תוצאות שאלון הסיכון תפזר את העושר של הלקוח על פני מגוון סוגי נכסים כגון מניות, נדל"ן, אגרות חוב ומזומנים. כשאר נבצע יחד איתו החלטות אסטרטגיות וטקטיות במבנה של ההקצאה כאשר יש צורך. מחקר אקדמי הוכיח ש90% מהתשואה גלומה בהקצאת הנכסים ולא בבחירת הנכס (כמה מניות וכמה אג"ח ולא איזה מניות ואיזה אג"ח).

c. תוכנית ההשקעות – התוכנית שנעזור ללקוח לבנות תתאים למטרות חיים שהגדרנו יחד ותכלול את היתרונות של פיזור סיכונים ושליטה על הוצאות, תכנון לצורך מזעור תשלומי מס ומשמעת ארוכת טווח של גישה להשקעות.

4. תהליך תכנון המס

a. תכנון מס הכנסה ומס רווחי הון – ננצל כל יתרון שיעזור ללקוח במטרה לוודא שהעושר שלו יהיה יעיל ביותר מבחינת תשלומי מס ביחס לנסיבות שלו.

b. תכנון ירושה – נביט על כל הנכסים שלו ונדאג שהם יעברו לדור הבא במינימום נזק פיננסי האפשרי.

c. דוח רווח מס שנתי – נייצר עבורו דוח שיפרט כמה הרוויח מבחינת מס כתוצאה מההמלצות שלנו. 

5. תהליך הפגישות השנתיות

כל שנה נסקור ונעדכן את תוכנית החיים של הלקוח, את תוכנית ההשקעות ותוכנית המיסוי וניקח בחשבון שינויים בנסיבות. נוודא שהוא עדיין בכוון הנכון ושכל ההמלצות שלנו תואמות את היעדים. נוודא שתוכנית ההשקעות שלו תואמת את התוכנית המומלצת (התוכנית עלולה להשתנות כתוצאה מעליות או ירידות בשוק) ובמידת הצורך נבצע איזון מחדש.

התוצר הסופי של העבודה איתנו יהיה כאשר נסתכל על העתיד ועל העבר, לשמור על מסלול קבוע בניווט של מסלול החיים, כדי שנוכל לעזור ללקוח להגשים את החיים שהוא רוצה באמת לחיות. 

מחוץ למשפחה וחברים קרובים, מערכת היחסים עם המתכנן הפיננסי תהיה אחת ממערכות היחסים החשובות שתהיה ללקוח. 

בעולם שמשתנה כל כך, לקבל עצות פיננסיות הכי טובות זה כל כך חשוב. 

אנו מתכננים פיננסים עם גישה לטכנולוגיה, בעלי הסמכה מקצועית מהמקיפות והטובות ביותר בעולם עם סטנדרטים של ארגון גלובלי, עם ערכי עבודה של נאמנות מוחלטת ללקוחות, ומחויבות לעזור ללקוחות להגשים את השאיפות הכלכליות שלהם.

הגישה ההוליסטית המשולבת עם מקצועיות, נאמנות ויצירתיות תשנה לנו את החיים.

 בברכה

גבי פרנקל